Näitan kõiki 18 tulemust
Kvaliteetsed uksed pakuvad kasutusrõõmu aastateks
Uksed tagavad hoonele nii turvalisuse kui ligipääsu, samuti määrab see külaliste jaoks kodu esmamulje. Seetõttu on äärmiselt oluline, et ukse valik tehakse läbimõeldult, eriti kuna valik on tänapäeval väga lai. Mida peab erinevatest ustest teadma? Kuidas valida selline, mis rahuldab elanike vajadusi ning kestab kvaliteetse sissepääsuna aastaid? Panime siia tähtsama kirja, et teie valik oleks teadlikum ning lihtsam. Tekkis siiski veel küsimusi või oled juba valmis oma tellimuse esitama? Kirjuta meile ja leiame koos just teile parima lahenduse!
Vajan ust, aga millist?
Ukse ostmine ei ole päris nii lihtne, kui riidepoes teksapaari valimine. Selleks on vaja enne kaaluda mitmeid erinevaid variante. Näiteks, kuhu uks üldse paigaldatakse? Ehk kas on vaja sise- või välisust? Need on oma olemuselt juba väga erinevad. Kas see peab sobima saunale, aiamajale või hoopis korterile? Ukse valimisel peaks lisaks arvestama kogu hoone esteetikaga. Näiteks, ükskõik, kui väga tahaks, maasaunale ei sobi reeglina modernne metalluks. Millised on vajalikud mõõdud? Vanades majades on need tavaliselt klassikalised 8×19 või 9×19, kaasaegsemates ehitistes aga 9×21 või 10×21. Milline uksematerjal on valitud kohta kõige optimaalsem? Erinevad materjalid ei ole ainult välimuselt erinevad vaid pakuvad ka erinevat kuumuse-, heli-, tule- ja sissemurdmiskaitset. Kas eelistate erinevaid värvilahendusi või pigem vähe töödeldud pinnaga sissepääsu? Kõik selle võiks enne tellimuse alustamist läbi mõelda. Alati võib ka meilt nõu küsida, oskame kindlasti vastavalt hoonele soovitada ust, mis oleks kõige praktilisem ja ka nägusam valik.
Eestlased eelistavad jätkuvalt puituksi
Puituks pakub nii silmailu kui vastupidavust aastateks. Seega on üsna mõistetav, miks see on Eestis üks levinumaid uksematerjale. Puituks tundub silmale nii kodune kui turvaline, sobib nii elumaja välisukseks, aiamajale kui näiteks saunaruumile. Lisaks on puituksel mitmeid plusse, mis sobivad just kohalikesse oludesse. Näiteks saab välja tuua väga hea soojapidavuse, mis käredatel talveilmadel kasuks tuleb. Lisaks puituks “hingab”. See tähendab, et ruumi õhk puhastub ja värskendub difusiooni teel läbi puidu. Tänu sellele on tagatud ruumi tervislik sisekliima. Puituksed on lisaks kenad vaadata ning sobivad (õigesti paigaldatult!) pea kõikidele hoonetele. Küll peab silmas pidama, et mida kvaliteetsem, paremini isoleeritud uks, seda kõrgemaks kujuneb ka hind. Arvestades aga, et see ost tehakse pigem harva ning aasta(kümne)teks, on see tavaliselt õigustatud investeering.
Kliima on ukse valimisel oluline tegur
Tahame või ei taha, kohalik kliima on muutlik ning seda peab arvesse võtma, kui valida erinevaid hooneosi. Eriti ongi mõjutatud uksed, mis peavad olema vastupidavad nii paukuvale pakasele kui kuumematele suvedele. Kuna tarnime enamasti uksed ilma viimistluseta, paneme ostjale alati südamele, et just õige järelhooldus on see, mis tagab kaitse nii sooja kui niiskuse eest. Ära pelga nõu küsida, oskame soovitada nii sobivaid värve kui muid viimistlusvahendeid. Kui siiski tundub ise tegutsemine liiga ajakulukas, küsi ka juba alusvärviga kaetud uksi. Nendel on lisatugevuseks ja kvaliteediks lisatud kaks metallplaati, mis asetsevad mõlemal pool ust. Hind küll kõrgem, kuid neid uksi võib julgelt kasutada nii korterites kui elumajadel ning olla kindel, et tagatud on turvalisus ja vastupidavus aastateks.
Millest sõltub ukse hind?
Ukse hind sõltub mitmest tegurist. Esmalt näiteks valitud materjalist. Samuti disainist ning sellest, kas uste sees on turvalisuse kaalutlustel metallplaadid. Mängu tuleb ka viimistlus– kas soovite juba eeltöödeldud ust või tahate selle töö vastavalt oma vajadustele ette võtta. Erinevat hinda maksavad ka erinevad lukud ja lingid. Erinevalt teistest uksemüüjatest on meil õnneks Tallinna lähedal asuvas laos juba olemas väga suur hulk erinevaid uksi ning tarneajale ning -kulule ei pea mõtlema. Hinna osas tasuks ehk mõelda veel sellele, et kui niikuinii suurem remont pooleli, on vahel on mõistlikum tellida mitu ust korraga. See säästab nii aega kui kokkuvõttes raha. Tihti lisavad kliendid sellesse komplekti ka mõne meie täispuidust akna. Nii saab ühe tellimusega kätte kõik näiteks aiamajale vajaliku. Seda hea hinnaga ning pikale tarneajale mõtlemata.
Valisin välja vajadustele vastava ukse, mis edasi?
Kõikidele vajadustele ja soovidele vastava ukse, selle materjali ja välimuse valimine on protsessi üks samm. Edasi on vajalik, et edastaksite meile väga täpsed mõõdud, et uks ilusti oma kohale ka mahuks. Kogemustest soovitus on võtta mõõtmiseks pigem mõni minut rohkem kui vähem, hilisem kahju vales mõõdus uksest on suur! Kui mõõdud, materjal ja mõnel juhul ka viimistlus (alusvärv) paigas, ei lähegi ukse kätte saamisega õnneks väga kaua aega. Meie ladu Tallinna lähedal on rikkalik ning enamik soovitud uksi on kohe kättesaadavad. Kindlasti ära pelga kogu protsessi üksikasjade osas meilt nõu küsida, olgu siis probleem materjali valikus või paigaldamise soovitustes. Meil on aastatepikkune kogemus ning jagame neid teadmisi rõõmuga!
Ukse paigaldamine on töö asjatundjale
Kui lõpuks soovitud uks käes, tuleb selle paigaldamise peale mõtlema hakata. Kas selle võiks täiesti ise ette võtta? Jah, loomulikult. Aga see eeldab, et inimesel on olemas nii mõningased varasemad teadmised kui vajalikud tööriistad. Seega, kuna uks pannakse paika siiski aastateks, soovitame võimalusel siiski eelistada spetsialisti, kelle käes käib töö kiiresti ning kindlalt. Olulisim nii töökindluse kui turvalisuse koha pealt on see, et uks oleks tugevasti kinnitatud. Sujuva sulgemise jaoks on vajalik ka ukse sirge ning tasane paigaldamine. Muide, raskema ukse puhul võib vaja minna mitut kätepaari, päris üksi võib hätta jääda.
Õige hooldus tagab ukse töökindluse aastateks
Erinevast materjalist uksed vajavad erinevad hoolt. Näiteks meie puitukse puhul vajavad regulaarset hooldamist nii pealispind kui metallist osad. Kuidas seda õigesti teha? Peamine on puitu puhastada neutraalse puhastusvahendiga. Kindlasti tuleks vältida nii klaasipuhastusvahendeid kui abrassiivseid vahendeid. Kasutatav lapp peab olema pigem pehme, liiga kõvaga nühkides võib see pinnale tekitada mikropragusid. Kui on tekkinud mõni suurem kraaps või mustus, saab puitust ka alati lihtsalt üle lihvida ja värvida. Nii puidust kui metallist ukse metallist osi nagu lukud ja hinged võiks vähemalt korra aastas õlitada. See on väike ettevõtmine, aga hoiab ära häiriva kriiksumise ja tagab uksele vajaliku töökindluse.
Uks ostetakse aastateks, tee teadlik valik!
Ukse valik ei tohiks tulla uisapäisa. Arvestada tuleks nii hoone üleüldist välimust, kui ka erinevaid vajadusi näiteks sooja- või tulekindlusele. Vähem tähtis ei ole ukse enda välimus. Kas eelistada tagasihoidlikku sissepääsu või hoopis efektset ust, mis kindlasti kahe silma vahele ei jää? Lisaks peaks arvestama nii ümbritseva kliimaga kui sissepääsu kasutustihedusega. Uks käes, lase see pigem paigaldada asjatundjal ning ära unusta järelhooldust. Kõik ikka selle jaoks, et saaksid hoolikalt valitud ust nautida probleemide vabalt aastaid.